karma dla kotów steryzlizowanych

Nie utucz kota na amen!

Koty sterylizowane (kastrowane) słyną z łakomstwa. Kiedy już rekonwalescencja po zabiegu dobiegnie końca, kot zaczyna jeść jak szalony. Oczywiście można ulegać jego apetytowi i wciąż podsuwać pełną miskę, ale. Ale w opcji kot występuje często zjawisko kwadratury koła: widzieliście kiedyś kota zapasionego do granic możliwości? Jest niemal kwadratowy i przewrócenie go z pleców na brzuch wymaga zabiegów podobnych do przewrócenia żółwia. Czasem, bez mała, potrzebny byłby dźwig.

karma dla kotów

Karma dla kotów sterylizowanych (kastrowanych) jest tak zbilansowana, żeby łakomczuchowi dostarczyć wszystkie niezbędne składniki odżywcze, ale nie utuczyć go na śmierć. Oczywiście kotu po zabiegu; kotu, który już ani niechcianego potomstwa nie spłodzi ani nie urodzi, można pozwolić na więcej swobody, niż niewysterylizowanemu (niewykastrowanemu). Warto więc czasem sturlać go z kanapy i puścić luzem na myszki i ptaszki. Wielu właścicieli kotów boi się, że ich pupil wyjdzie z domu i nie wróci. Ale przecież koty są zwierzętami terytorialnymi, przywiązują się do miejsca i prędzej czy później wracają na swój ukochany kocyk. I do pełnej michy, w której czeka karma dla takich wysterylizowanych gagatków-żarłoków.

Baw się z kotem!

To jedyna gwarancja, że o własnych siłach będzie w stanie zwlec się z kanapy.

– zrób wędkę na długim kiju a na końcu zawieś zabawkę,

– kup miękką piłkę albo piłkę-paśnik: niech się gadzina dobiera do żarcia z trudem – mniej zje,

– zrób kotu tunel przez który będzie mógł się przeczołgiwać (pod warunkiem, że się nie zaklinuje z przepasienia…),

– puść kota luzem: niech zamiast o kanapę ostrzy pazury o okoliczne drzewa; niech złowi muchę, wróbla, nornicę i… wróci.

karma dla któw sterylizowanych

Aktywne koty raczej się nie przejadają – kanapowce owszem. Może rekompensują sobie w ten sposób brak tego, co koty kochają najbardziej – polowania, brykania, myszkowania po okolicy. Karma dla kotów sterylizowanych to jeden z elementów planu żywieniowego twojego pupila. Deserek pozwól mu upolować samodzielnie. Zobaczysz: będzie dumny i blady, kiedy złoży u twych stóp daninę z rozbebeszonego truchełka 😉

Więcej o karmieniu kotów sterylizowanych czytaj tutaj.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły