używane samochody

Używane samochody: jak kupować bezpiecznie

Kupowanie samochodów na rynku wtórnym jest dla wielu z nas jedyną szansą na posiadanie własnego pojazdu. W grę wchodzi oczywiście cena. Jednak, jak podkreślają znawcy tematu, niska cena nie może nam przesłaniać ewentualnych usterek. Kupujący nie jest w stanie sprawdzić stanu technicznego pojazdu. Sprzedający zaś robią wszystko, by usterki ukryć. Jeśli nie mamy zaprzyjaźnionego mechanika, obeznanego ze sztuczkami oszustów fachowca, który nie ulegnie złudzeniu, że błyszcząca karoseria i „zapach nowego samochodu” świadczą o jego jakości, możemy nabyć złom, który wpędzi nas w spiralę kosztów, a ostatecznie okaże się niezdatny do użytkowania.

Nie tylko komisy

Używane samochody trafiają jednak nie tylko do wątpliwej konduity komisów samochodowych, ale także do salonów prowadzonych przez autoryzowanych dealerów słynnych marek. W takich salonach pojawiają się wyłącznie samochody bardzo precyzyjnie sprawdzone przez serwisantów. Żadna uznana marka samochodowa nie może pozwolić sobie na utratę zaufania klientów.

Samochody używane z gwarancją oraz możliwością ubezpieczenia kosztów napraw na określony czas to rozwiązanie idealne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że stroną transakcji jest w tym wypadku duża, dobrze umocowana na rynku firma – nie pokątny handlarz czy firma-widmo, która zwija działalność, kiedy tylko pozbędzie się trefnego towaru. Do przedstawicieli sprzedającego można zwrócić się z reklamacją, można prosić o pomoc, wsparcie, dodatkowe informacje.

Sprawdź zanim zapytasz

Używane samochody oferowane przez salony samochodowe mają najczęściej swoje internetowe kartoteki, w których możesz sprawdzić całą dokumentację. Jeśli cokolwiek zwróci twoją uwagę, możesz dopytać fachowców w salonie, z żadną wątpliwością nie zostajesz sam!

Kupowanie używanego samochodu nie musi więc wiązać się z ryzykiem. Może oznaczać faktyczną oszczędność finansową, pod warunkiem, że do zakupu podejdziemy rozsądnie, a nie emocjonalnie. Mając na uwadze fakt, że w obecnych czasach niemal każdy salon samochodowy para się także obrotem pojazdami używanymi, możemy nabyć naszą ulubioną markę także wtedy, kiedy najnowsze modele są poza zasięgiem. Po prostu czasem trzeba mierzyć siły na zamiary, ale nie oznacza to, że trzeba rezygnować z marzeń.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły