W jaki sposób działa retarder elektromagnetyczny i gdzie go serwisować?

W jaki sposób działa retarder elektromagnetyczny i gdzie go serwisować?

Dysponowanie bezpiecznym i komfortowym samochodem ciężarowym na pewno sprawi, że bez żadnego problemu będziemy mogli przewozić towary na rynku krajowym, jak również za granicę. Popularny TIR musi być jednak sprawny techniczne. Kierowca musi wiedzieć, że porusza się autem, nad którym można w prosty sposób zapanować, gdzie działają wszystkie układy, w tym hamulcowy.

Poruszanie się sprawnym i dobrze wyposażonym samochodem ciężarowych jest niezwykle ważne, gdyż w ten właśnie sposób ograniczamy ryzyko wypadku, braku kontroli nad samochodem, jak również uszkodzenia towaru.

Przed przystąpieniem do jazdy, kierowca powinien mieć oczywiście pewność tego, że pojazd jest sprawny. Z punktu widzenia kierowcy, kluczowy jest oczywiście system hamulcowy. Jego ważnym elementem jest retader Telma.

Jak działa retader elektromagnatyczny?

Każdy samochodów posiada system hamowania, który jest adekwatny do potrzeb. W przypadku ciężkich pojazdów, ja samochody ciężarowe, konieczne jest zastosowanie dodatkowego hamulca, który wspomaga pracę tego podstawowego. Taką rolę pełni właśnie retader.

Retader elektromagnetyczny oparty jest na pracy prądnicy oraz silnika elektrycznego. Taka konstrukcja sprawia, że wytworzona energia sprawnie ogranicza pracę silnika, poprzez zmniejszenie jego obrotów. Taki dodatkowy hamulec ułatwia zatrzymane pojazdu, który dużo ważny i ma prędkość. Wykorzystanie dodatkowego hamulca również niweluje zużywanie się tego podstawowego, a to obniża koszty naprawy. Taki hamulec górski to przyjaciel kierowcy.

Zobacz także: https://www.pankrzys.com/2022/06/01/wybieramy-serwis-sachs-na-co-zwracac-uwage/

Kiedy serwisować retader elektromagnetyczny?

Retadery elektromagnetyczne wykorzystywane są na przykład podczas jazdy w terenach górskich, gdzie nie mamy jednolitego ukształtowania terenu. Dlatego są bardzo mocno obciążone i narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Odpowiednio przeprowadzony serwis sprawi, że mechanik samochodowy będzie miał możliwość szybkiej lokalizacji usterki, a także zaproponowania odpowiednich działań serwisowych. Diagnostykę części można również wykonać przy okazji ogólnego przeglądu samochodu. Ma to duże znaczenie i poprawia komfort jazdy.

Kompleksową pomoc w serwisie i naprawie, otrzymamy w firmie Renz https://renz.pl/. Firma posiada doświadczenie, odpowiednie zaplecze techniczne, współpracuje z różnymi klientami i zatrudnia osoby, które znają się dobrze zna swoim fachu. Dodatkowo czas naprawy skraca posiadanie dużej ilości części zamiennych.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły