pokrycia dachowe

W jaki sposób wykonuje się krycie dachów dachówką ceramiczną?

Nie da się ukryć, że ceramiczna dachówka jest jednak drogim materiałem. Tym bardziej byłby żal, gdyby po upływie pewnego czasu od krycia dachu pojawiły się pewne usterki, które to wymagają naprawy. Niekiedy mogą nawet wymagać wymiany części dachowego pokrycia. Jak zatem powinno przebiegać krycie dachów dachówką ceramiczną? Pora się o tym przekonać. 

Krycie dachów dachówką ceramiczną – co należy o nim wiedzieć?

Krycie dachów dachówką ceramiczną nie jest wcale takie skomplikowane. Układanie właściwe dachówek zawsze się rozpoczyna w dolnym prawym rogu dachowej połaci. Na początku trzeba przytwierdzić skrajne dachówki. Należy je przykręcić do łat. Konieczność przytwierdzania pozostałych elementów jest już zależna od konkretnego modelu.

Zakładkowe dachówki zawsze wymagają montażu osobnego. Dachówki zakładkowe mocuje się zawsze przy użyciu odpowiednich wkrętów, jak i klamer. Na pewno nie mając odpowiedniego doświadczenia, należy krycie dachów dachówką ceramiczną powierzyć specjalistom. Nie może być inaczej.

Komu zlecić remont dachu?

Firm dekarskich na rynku jest naprawdę sporo. Wśród nich znajdują się zarówno polecane i cieszące się popularnością firmy dekarskie, jak i takie, które raczej zbyt dużą popularnością się nie mogą pochwalić. W przypadku takich firm bardzo ważna jest odpowiednia jakość świadczonych usług. Firmy dekarskie nie tylko wykonują krycie dachów dachówką ceramiczną, ale także remont dachu w Warszawie.

Wybrana firma powinna być rzeczywiście firmą świadczącą usługi na najwyższym poziomie. Nie może być tak, że swoją pracę wykonują byle jak. Jest to niedopuszczalne. Warto taką firmę wcześniej sprawdzić. W ciemno raczej nikt tak dużych inwestycji nie realizuje. Jest to w pełni oczywiste.

Najlepiej otrzymać kontakt do sprawdzonej firmy od kogoś bliskiego. Wówczas można się z tym poczuć o wiele, wiele lepiej i pewniej. Jednak samodzielnie także jest się w stanie znaleźć firmę, na której się w przyszłości nie sposób zawieźć.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły