javea hiszpania

Wakacje w Hiszpanii: Jávea

Urlop w Hiszpanii wiąże się z koniecznością dokonania wyboru, dokąd lecimy tym razem. Wybór nigdy nie jest prosty, zwłaszcza jeśli chodzi o wybrzeże Costa Blanca. Dziś ruszamy do Jávea. To popularny śródziemnomorski kurort w prowincji Alicante na Costa Blanca. Od lotniska dzieli go tylko 90 km. To wymarzone miejsce dla osób, które chcą spędzić czas nad morzem i w górach równocześnie. Fenomenalne plaże, klify i turkusowa przejrzysta woda są tu wyjątkowo widowiskowe. W Jávea możemy liczyć na aż 320 słonecznych dni w  roku. To drugie pod względem najkorzystniejszego mikroklimatu miejsce na świecie – tuż za Rio de Janeiro.

javea

Plaże w Jávea

Jednym z największych walorów Costa Blanca jest różnorodność oddanych do dyspozycji turystów plaż. O ile nad Bałtykiem możemy cieszyć się wyłącznie jednym ich rodzajem – plażami piaszczystymi – o tyle w dwudziestokilometrowym pasie nadbrzeżnym w Javea znajdziemy plaże piaszczyste oraz z drobnymi kamyczkami. Przeróżne. Obok plaż z miastem za plecami, znajdziemy również takie z uroczymi klifami, romantycznymi zatoczkami. Czy też idealne do uprawiania sportów. Każdy znajdzie coś dla siebie Oto kilka z nich.

Playa la Grava

Plaża z drobnymi kamyczkami w bezpośrednim sąsiedztwie mariny w Jávea, położona niedaleko starej rybackiej dzielnicy Duenas de la Mar. To właśnie plaża z miastem za plecami – ciągnie się wzdłuż promenady, na której latem nie brakuje atrakcji dla dzieci i dorosłych. Knajpki, sklepiki i stoiska z rzemiosłem artystycznym przyciągają turystów z całego świata. Palya la Grava wyróżniona jest Błękitną Flagą. Oznacza to, że jest tu maksymalnie przejrzysta woda, czyste wybrzeże, plaża jest bezpieczna i komfortowa dla wszystkich – także rodzin z najmłodszymi dziećmi i osób niepełnosprawnych.

javea hiszpania

Playa del Benissero

Plaża otwarta, nieosłonięta, co stwarza idealne warunki do uprawiania kitesurfingu. Wiatr bywa tu naprawdę porywisty. Mnóstwo tu wypożyczalni kajaków czy skuterów wodnych. Infrastruktura plaży obejmuje restauracje, deptaki, parkingi, toalety, bazy ratowników oraz wspomniane wypożyczalnie sprzętu dla amatorów sportów wodnych. Z Playa del Benissero bezpośrednio sąsiaduje El Primer Muntanyar – to blisko 2 tys metrów wybrzeża idealnego do nurkowania i uprawiania snorkellingu. Głębokość wody to ok. 2 metry. Dodajmy, że jest ona idealnie przezroczysta! Co jakiś czas natknąć można się na schodki prowadzące bezpośrednio w turkusową toń.

 

Polecane w serwisie

Popularne artykuły