apartament z widokiem na morze

Czy warto kupić dom wakacyjny w ciepłych krajach?

Jeszcze kilka lat temu hitem były domy i mieszkania wakacyjne nad polskim morzem. Polacy zorientowali się, że zamiast wynajmować pokoje hotelowe czy prywatne kwatery, można samemu stać się posiadaczem domu wakacyjnego na wynajem i na tym zarabiać. Oczywiście termin „dom wakacyjny” oznacza zarówno samodzielny budynek mieszkalny, jak i mieszkanie czy apartament, które pod naszą nieobecność można wynajmować turystom. Taka inwestycja to dwa w jednym – raz, że mamy swoje lokum na każdy weekend, urlop i wakacje; dwa, że to dodatkowy zarobek z najmu. Administrowanie mieszkaniem i doglądanie go można polecić wyspecjalizowanej agencji, mamy wtedy pewność, że lokal będzie zawsze w dobrym stanie.

Widok na ciepłe morze

A teraz wyobraźmy sobie, że kupujemy dom wakacyjny w kraju, w którym lato trwa przez cały rok. Chorwacja albo Hiszpania to ukochane destynacje turystyczne naszych rodaków, o których coraz częściej myślą także jako o destynacjach finansowo opłacalnych. Zainteresowanie zakupem domów, willi, mieszkań i apartamentów pod wynajem stale rośnie. Wciąż pojawiają się agencje nieruchomości specjalizujące się w obsłudze polskich klientów pragnących kupić samodzielny lokal w tych właśnie krajach.

apartament nad morzem

Jeszcze niedawno zakup nieruchomości zagranicznej uchodził za luksus dla bogaczy. Dziś wpisuje się w trend, zgodnie z którym osoby po prostu dobrze sytuowane myślą perspektywicznie i traktują inwestycję w nieruchomość jako zabezpieczenie przyszłości swojej rodziny.  To zabezpieczenie tym bardziej opłacalne, że człowiek nie pozostaje z tego rodzaju decyzjami sam – polskie agencje nieruchomości współpracują z developerami zagranicznymi, mają zaprzyjaźnionych prawników, którzy zdejmą z nas wszelkie skomplikowane procedury formalno-prawne. Nic tylko mierzyć siły na zamiary i kupować nieruchmość w ciepłych krajach.

nad morzem

Wahacie się? To zrozumiałe. Ale jeśli zasialiśmy w waszych głowach wątpliwości, zastanówcie się czy nie warto pomyśleć jednak o inwestycji w zagraniczną nieruchomość. Własny lokal z widokiem na ciepłe morze i możliwość ucieczki z kraju zawsze wtedy, kiedy zima wydaje się nie mieć końca to naprawdę kusząca perspektywa, prawda…?

Polecane w serwisie

Popularne artykuły