zastosowanie zbiornikow w rolnictwie

Wykorzystanie zbiorników elastycznych w rolnictwie

Zbiorniki elastyczne są innowacyjnymi produktami, które z powodzeniem wykorzystuje się w wielu obszarach. Mają zastosowanie w rolnictwie, przemyśle, budownictwie, a nawet w działaniach z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Dziś zajmiemy się wykorzystaniem zbiorników w gospodarstwach rolnych. Możliwości jest naprawdę wiele i z pewnością warto je poznać!

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu można znacznie podnieść standard gospodarstwa i ułatwić sobie pracę. Wśród wielu udogodnień warto zainteresować się tymi, które są dostępne już za kilka tys. zł, a przy tym można je wykorzystać na kilka sposobów w zależności od aktualnych potrzeb. Zbiorniki wykonane z wyjątkowo trwałej tkaniny technicznej cechują się żywotnością sięgającą kilkudziesięciu lat. Gwarancja producenta najczęściej wynosi 10 lat. W rolnictwie zbiorniki elastyczne wykorzystuje się do magazynowania:

  • nawozów płynnych np. doglebowych nawozów azotowych RSM, nawozów siarkowych,
  • środków ochrony roślin (pestycydów),
  • gnojówki i gnojowicy,
  • ścieków rolniczych,
  • wody (pitnej, deszczowej, brudnej),
  • paliw ropopochodnych.

Retencja, przechowywanie i transport płynów

Przeglądając oferty sklepów, warto zainteresować się zbiornikami renomowanych europejskich marek. Liderem branży w naszej części kontynentu od dziesiątek lat jest francuska firma Labaronne-Citaf. Jak mówi nam pracownik sklepu MiM Zbiorniki ze Szczecina naziemne zbiorniki tej marki są dostępne w kilku rozmiarach:

Zbiorniki mają od 10 do 150 tys. l pojemności. Dzięki zastosowanemu materiałowi i rozwiązaniach konstrukcyjnych zbiorniki są bezpieczne w eksploatacji mimo specyfiki płynów, jakie stosuje się w rolnictwie. Do substancji nie dociera światło, dzięki czemu nie rozwijają się w niej glony. Nasi klienci wybierają zbiorniki, kiedy szukają pojemników na wodę do podlewania, nawadniania i mycia lub do gromadzenia nawozów czy obornika. Zaletą pojemników jest łatwe składanie i rozkładanie, co pozwala używać ich jedynie okresowo. Możliwość złożenia ułatwia także transport.

Podsumowanie

Zbiorniki elastyczne można łatwo rozkładać i składać. Dostępne aż do pojemności 150 tys. l pozwalają zapomnieć o trudnościach z magazynowaniem nawozów płynnych, wody, gnojowicy i gnojówki oraz pestycydów w gospodarstwie.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły