sprzet medyczny

Wypożyczalnia, wynajem łóżek rehabilitacyjnych i innego sprzętu medycznego

Sprzęt medyczny potrzebny jest w wielu różnych przypadkach. Czasami jest niezbędny, aby osoba niepełnosprawna lub starsza mogła samodzielnie się poruszać. Nierzadko jest również istotnym elementem powrotu do zdrowia, na przykład po wypadku czy operacji. Cena sprzętu medycznego bardzo często jest jednak wysoka. Dlatego korzystną alternatywą dla zakupu urządzeń medycznych jest możliwość ich wypożyczenia. Kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie? Podpowiadamy.

Czym jest wypożyczalnia sprzętu medycznego?

Wypożyczalnia sprzętu medycznego to miejsce, w którym jak sama nazwa wskazuje, można za pewną opłatą na określony czas pożyczyć wybrane urządzenia medyczne. Wynajem łóżek rehabilitacyjnych i innych sprzętów niezbędnych do rehabilitacji czy podnoszących komfort życia osób chorych, niepełnosprawnych, czy po zabiegach chirurgicznych, prowadzony jest nie tylko przez specjalistyczne wypożyczalnie, ponieważ taką usługę oferują również niektóre sklepy medyczne. 

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują konkretnych urządzeń na pewien okres, na przykład rekonwalescencji lub nie stać ich na to, aby sfinansować zakup sprzętu medycznego. Wypożyczane urządzenia są sprawdzane przez specjalistów pod kątem ich stanu technicznego, a także funkcjonalności. Dlatego nie musimy obawiać się o to, że trafią do nas niesprawne lub niekompletne modele.

W jakich sytuacjach przydatny jest wynajem łóżek rehabilitacyjnych?

Jednym z chętnie wypożyczanych sprzętów medycznych bez wątpienia są łóżka rehabilitacyjne wyposażone w materace przeciwodleżynowe. Takie środki pomocnicze wynajmują rodziny osób starszych i niepełnosprawnych, które ze względu na swoją chorobę i dolegliwości z nią związane, są w takim stanie, że praktycznie nie opuszczają swojego łóżka. Wówczas wygodne posłanie ze specjalnym materacem przeciwodleżynowym nie tylko w istotny sposób wpływa na komfort chorego, ale także może odciążyć zajmującą się chorym rodzinę. Łóżka rehabilitacyjne wynajmowane są również przez osoby po wypadkach czy operacjach, zwłaszcza ortopedycznych, które potrzebują takiego sprzętu jedynie na okres rehabilitacji i rekonwalescencji.

Jaki sprzęt medyczny można wynająć w specjalistycznej wypożyczalni?

Oferta wypożyczalni sprzętu medycznego jest bardzo zróżnicowana. Dlatego w poszczególnych miejscach można znaleźć zupełnie inny asortyment. Zazwyczaj jednak możliwy jest wynajem łóżek rehabilitacyjnych, wózków inwalidzkich zarówno dla dzieci, jak i dorosłych czy balkoników rehabilitacyjnych. Czasami dostępne są w takich miejscach również kule, a nawet sprzęt sanitarny.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły