xylorin alergia

Xylorin&company czyli jak spacyfikować alergię

Alergie to jedne z najczęściej spotykanych chorób cywilizacyjnych. Można urodzić się alergikiem obciążonym rozmaitymi nietolerancjami pokarmowymi i skórnymi genetycznie, ale bywa i tak, że alergia daje o sobie znać później. Uczulenie może bowiem objawić się niespodziewanie na każdym etapie życia. Może być i tak, że jego objawy są na tyle łagodne (choć kłopotliwe), że nie przypisujemy ich alergii, ale np. sezonowym infekcjom wirusowym. Oczywiście leczenie infekcji nie jest tożsame z leczeniem alergii – to dwie różne terapie. No, może w jednym punkcie spotykają się na krótką chwilę: krople do nosa obkurczające śluzówkę, np. Xylorin są skuteczne w obu przypadkach.

xylorin alergia

Xylorin, alergia i katar

Jednym z najbardziej uprzykrzających życie objawów alergii jest nieustający cieknący katar, który bardzo trudno pohamować. Nos swędzi, łaskocze, piecze. Człowiek kicha, kaszle i ma kłopoty z podrażnionym gardłem o oczami. Poszukując skutecznego leku na te właśnie objawy warto przyjrzeć się składowi poszczególnych kropli do nosa. Ważne, żeby zawierały składnik obkurczający śluzówkę oraz – w efekcie – ułatwiający oddychanie.

Czy nazwa ma znaczenie?

Pamiętaj, że nazwa handlowa leku nie powinna cię zwieść – liczy się skład. Czytaj ulotki, bo substancje czynne mogą być takie same w wielu lekach o różnych nazwach handlowych. Jeśli przedobrzysz z zażywaniem leków o takim samym składzie możesz sobie zaszkodzić.

Czy krople takie jak Xylorin alergia omija szerokim łukiem?

Niestety nie, ale pod ich wpływem katar zwany siennym zmniejsza się, ustępują najdokuczliwsze objawy. Stosowanie kropli gwarantuje, że spacer czy wycieczka nie przerodzą się w koszmar.

xylorin opinie

Oczywiście jeśli chce się stosować krople do nosa u dzieci, trzeba dobrać preparat stosowny do ich wieku. Warto też w przypadku nieletnich alergików stosować rozmaite metody domowe, jak płukanie nosa solą fizjologiczną, inhalacje czy wreszcie dłuższe wyjazdy w tereny nadmorskie – tam inhalacja odbywa się całodobowo i samoistnie. Alergia to kłopot, ale nie wyrok. Przy pomocy dobrych kropli do nosa można ją okiełznać.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły