samochody dostwcze

Z czego wynika popularność samochodów dostawczych marki IVECO?

W przeciwieństwie do aut osobowych samochody dostawcze wykorzystywane są głównie jako pojazdy użytkowe. Korzystają z nich przede wszystkim przedsiębiorcy potrzebujący niezawodnych aut do wykonywania codziennych obowiązków w firmie. Jedną z najpopularniejszych marek produkujących dostawczaki jest IVECO. Z czego wynika niesłabnąca popularność samochodów dostarczanych na rynek przez włoskiego producenta? Zapraszamy do lektury artykułu.

Jakie modele IVECO są dostępne na rynku?

Obecna gama pojazdów IVECO obejmuje kilka modeli samochodów dostawczych. Najbardziej znanym z nich jest ceniony przez konsumentów model Daily, produkowany nieprzerwanie od 1978 roku. Od momentu debiutu auto to cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przedsiębiorców poszukujących funkcjonalnego i niezawodnego dostawczaka. Aktualnie w sprzedaży znajduje się czwarta generacja IVECO Daily. Wrocław to miasto, w którym przedsiębiorcy chętnie sięgają po ten model. Obecnie jest to drugi najpopularniejszy samochód dostawczy w Polsce. W 2021 roku polscy konsumenci zarejestrowali łącznie 6667 sztuk tego auta. W porównaniu z rokiem ubiegłym jest to wzrost o ponad 55%. W rankingu popularności sztandarowy model marki IVECO wyprzedza tylko Renault Master.

Użyteczność, wytrzymałość i duży komfort jazdy, czyli największe zalety IVECO Daily

Dobry samochód dostawczy powinien charakteryzować się konkretnymi cechami. Jedną z nich jest użyteczność. Auto musi być pojemne, aby pomieścić wszystkie przewożone na co dzień towary. Zarówno jego kabina, jak i przestrzeń bagażowa muszą być przestronne. Ilość dostępnego miejsca, w tym ładowność pojazdu, należy oczywiście dostosować do charakteru prowadzonej działalności, jednak nie wolno dopuścić do sytuacji, by wybrany model był zbyt mały. Auto dostawcze musi być też wytrzymałe i niezawodne podczas codziennego użytkowania. Powinno być też komfortowe w prowadzeniu, ponieważ wygoda kierowcy jest taka samo istotna, jak wartości czysto użytkowe.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w salonie samochodowym ADF Auto z Wrocławia, który zajmuje się sprzedażą modelu IVECO Daily: Użyteczność, wytrzymałość i duży komfort jazdy – wszystkimi tymi cechami charakteryzuje się model Daily. Auto występuje w kilku wariantach nadwozia, dzięki czemu bardzo łatwo dopasować je do potrzeb prowadzonego przedsiębiorstwa. Nieważne, czy potrzebujesz dużego furgona o zwiększonej ładowności i przestrzeni użytkowej, autotransportera do pracy w pomocy drogowej czy pojazdu skrzyniowego do transportu materiałów sypkich – w ofercie IVECO znajdziesz model Daily w każdej zabudowie.

eDaily, czyli elektryczny dostawczak idealny do miasta

IVECO jest obecne na rynku od blisko 50 lat. Marka stale się rozwija i zyskuje nowych klientów. Niesłabnąca popularność modeli IVECO wynika z dostarczania na rynek aut dopasowanych do potrzeb przedsiębiorców. Nie inaczej jest z modelem eDaily. Zaprezentowana podczas tegorocznych targów IAA Transportation w Hanowerze najnowsza wersja elektrycznego dostawczaka wyróżnia się świetnym zasięgiem. Jak wynika z informacji przekazanych przez producenta, ten zeroemisyjny model może przejechać aż 400 km w warunkach typowo miejskich. Auto, które trafi do sprzedaży na początku 2023 roku, można ładować zarówno na publicznych stacjach, jak i w warunkach domowych. Samochód jest wyposażony w tryb szybkiego ładowania, pozwalający na zwiększenie zasięgu o 100 km po zaledwie 30 minutach od podłączenia do źródła zasilania o mocy 80 kW.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły