tabletki na wątrobę

Zdrowa wątroba

O tym, że wątroba ma dla naszego organizmu znaczenie szczególne, nie trzeba nikogo przekonywać. Trudno jednak pojąć jak mając tę wiedzę mimo wszystko działamy na jej niekorzyść.

Zdrowa wątroba to:

  • prawidłowa detoksykacja organizmu, oczyszczanie, neutralizowanie szkodliwych substancji zawartych w lekach i alkoholu
  • właściwa termoregulacja całego ciała
  • produkcja żółci, trawienie tłuszczów oraz wchłanianie niezbędnych składników pokarmowych
  • przetwarzanie tego, co jemy na energię
  • magazynowanie witamin A,C, D, B12 i K oraz mikroelementów

Kiedy wątroba szwankuje, cierpi na tym cały organizm. Dlatego zdrowa wątroba to prawdziwy skarb, o który trzeba dbać. Obok zbilansowanej, niezbyt ciężkostrawnej diety powinniśmy także dbać o wątrobę wspomagając jej pracę przez zażywanie tabletek. Tabletki na wątrobę pomagają we właściwym metabolizmie tłuszczów.

Pamiętajmy jednak, że nadużywanie leków zawsze jest szkodliwe. Dlatego zażywamy je zgodnie ze wskazaniami lekarza lub zapisami na ulotkach, nie przekraczamy zalecanych dawek.

tabletki na wątrobę

 

Wątroba lubi, kiedy jemy świeże owoce i warzywa. Nie lubi za to, kiedy intensywnie się odchudzamy i tracimy więcej niż 2 kg w ciągu miesiąca. Również alkohol nie wpływa korzystnie na pracę wątroby. Otyłość to dla niej gwóźdź do trumny – ulega otłuszczeniu. Dlatego powinniśmy trzymać wagę oraz co dnia uprawiać sport. Aktywność fizyczna to gwarancja, że nie dopadnie nas nadwaga, a co za tym idzie, że nasza wątroba nie będzie miała kłopotów.

Kolejna sprawa to higiena. Mycie rąk chroni nas przed zakażeniami i wirusowym zapaleniem wątroby.

tabletki na wątrobę

Trzeba mieć świadomość, że od wątroby zależy w naszym organizmie ponad 500 procesów chemicznych i ponad 5000 funkcji życiowych. Zdrowa wątroba przesądza więc o funkcjonowaniu całego organizmu i nie możemy traktować jej jak śmietnika, który zawsze i ze wszystkim sobie poradzi. Tabletki na wątrobę wspomagają ją w ciężkiej codziennej pracy. Dzięki zwartości choliny, ornityny i fosfolipidów, możesz sobie od czasu do czasu pofolgować i połakomić się na golonkę popitą piwem. Pamiętaj jednak, że wszystko ma swoje granice, a wątrobę ma się tylko jedną.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły